Blog

Být úspěšný je svělé
Card image cap
Milana Lukasová

Jsem největší? Jsem nejsilnější? Jsem nejchytřejší?

Ne. Ani jeden z nás není všechno. Každý jsme nevypočitatelní i sami sobě. Naše slova dokážou ublížit i rozesmát, zničit i zachránit život, zvýšit, ale i snížit sebevědomí. Když naše slova používáme špatně, můžeme radikálně změnit nejen naši budoucnost, ale i budoucnost někoho jiného.

Ale proč jsou někteří lidé úspěšnější, co dělají jinak?

Slovo. Právě slovo je cestou k úspěchu. I v bibli se říká "Na začátku bylo slovo." Každé naše slovo je spojené s uvědoměním. Některá slova jsou procítěná a mohou tak měnit životy.

"Nechtěj být člověkem, který je úspěšný, ale člověkem, který za to stojí." Albert Einstein

Každý máme nějaké nápady, své cíle. Ale mít své cíle nic neznamená, dokud o nich nezačneme mluvit a něco pro ně dělat. Všichni se ze začátku bojíme, máme pochyby. Strach je přirozený. Bojíme se neznáma nebo dokonce selhání. Nejdříve si představujeme to zlé, ale co kdybychom tentokrát udělali změnu a negativní myšlenky vyměnili za ty pozitivní? Co se stane potom? Začneme si věřit! Proto nedovolme strachu, aby se z něho stal nepřítel, který nás zastaví před každým naším krokem. Je to jen náš cíl. Tak přestaňme jen o něm snít a udělejme první krok! Krok ke svému cíli...

Co pro nás znamená úspěch?

Úspěch není věc, která se dostaví sama od sebe, ale musíme o něj usilovat. Pro někoho může být cesta k úspěchu jako procházka růžovou zahradou, pro jiného zase plná kamenů nebo trnitá. Ať už pro nás úspěch znamená cokoli, musíme vědět, kam jdeme - mít svůj cíl, znát své možnosti a vybrat si tu správnou cestu, vytvořit si plán a mít dostatek síly a energie. K tomu všemu potřebujeme zdravé sebevědomí, tedy silnou vůli, abychom své plány dokázali realizovat a byli tak blíž ke svému cíli.