Blog

Věřit sám v sebe = Sebeláska
Card image cap
Milana Lukasová

Mít rád sám sebe. Mít dobrý vztah sám se sebou. Mít uznání a respekt sám k sobě. Mít víru ve své schopnosti a potřeby. To vše je sebeláska.

V dnešním uspěchaném světě stavíme na první místa naše blízké, partnery, rodinu, přátele,... Ale kam se ztrácí to naše místo? Neustále myslíme směrem k druhým, ale je na čase začít myslet na to, co je dobré pro nás, naučit se věřit sami sobě. Věřit, že to, co děláme, děláme správně, že to, co si myslíme, je správné. Věřit svým pocitům, protože jsou naše a vychází z našeho nitra, jsou pravdivé. Nebojujme sami se sebou nebo s vlastní přetvářkou, že za nic nestojíme. Spousta z nás si myslí, že nejsme dost dobří, že nejsme hodni lásky, jsme spíš na obtíž, nemáme žádnou hodnotu. Ale sebeláska je to, co vychází z našeho nitra, z našeho vlastního vědomí. 

Zaměřme se proto na náš příběh, protože je my sami jsme jeho scénáristé. Nejsou to ti, které stavíme mnohdy na první místo, ani ti, které jsme milovali nebo nenáviděli, ani ti, kteří dobrovolně opustili naši společnou cestu. Jsme to jen my sami. Je to jen náš příběh. Příběh naší sebelásky. Příběh toho, že se máme rádi, příběh toho, že nám na sobě záleží, příběh toho, že náš život je plnohodnotný, příběh našeho štěstí, příběh naší vlastní ceny, příběh toho, že naše hodnota je obrovská a stále roste, příběh toho, že náš život není zbytečný. Protože ten život je jen náš. Žijeme ho my a ne ti druzí.

Proto si važme sami sebe, naší krásy, našeho bytí. Naučme se milovat sami sebe.

Nikdo z nás není dokonalý. Milujme své chyby, protože jen my máme tu moc změnit vše, co nám v životě nevyhovuje. Dělejme to, po čem toužíme a neřešme, co na to řeknou ostatní. Tolerujme kolem sebe jen ty, kteří respektují nás a neznevažují naši hodnotu. Uvědomme si svoji hodnotu, protože právě ta se zakládá na naší existenci a ne na tom, co nebo kolik jsme toho dokázali nebo nedokázali.

Milujme své nedokonalosti, podporujme své sny. Mějme se rádi, protože si zasloužíme být pro sebe vždy na prvním místě!