Blog

Životní rovnováha
Card image cap
Milana Lukasová

Dáváte si novoroční předsevzetí? A jaký to má pro vás vlastně význam?

Zbavit se všech neřestí a s novým rokem "vydělat víc peněz, zhubnout 10 kg, pravidelně sportovat, zdravě jíst,...". Známe to všichni. Co je ale důležité?

Nechte si poradit, jak správně své nové cíle/vize/sny stanovit a nastartovat nový rok v životní rovnováze.

 

S otázkou životní rovnováhy se setkáváme v životě všichni. Pracovní úsilí a nasazení, pracovní ambice a kariérní růst a sladění s osobním a rodinným životem.

Kolik předsevzetí si dát a jak to celé správně uchopit? Méně znamená mnohdy více, než si myslíme. Čím méně předsevzetí si dáme, tím více se mu můžeme věnovat a soustředit tak svoji mysl právě tam, kam opravdu chceme.  Při stanovování předsevzetí je také důležité zaměřit se na ty aktivity, které dělat chceme, které toužíme změnit. Vždy zůstaňme nohama na zemi a nepřeceňujme se.

Zkusme si položit jednoduché otázky:

  •  Jak chci, aby vypadal můj následující rok?
  •  Co opravdu chci změnit a za co budu vděčný?
  •  Kam se chci posunout, co chci zažít?

 

Jakmile si své nové vize/sny/cíle stanovíme, motivujme se pro ně ;)

  •  konkretizujme svou vizi/sen/cíl
  •  představa naší vize se nám musí líbit
  •  tato představa v nás musí probouzet příjemné pocity

 

Je také důležité správně hospodařit s naší energií a udržet si tak mysl svěží. A jak na to?

  •  vnímejme naše pocity
  •  podporujme spontánnost a kreativitu
  •  změňme každodenní návyky

 

Naše pozornost i energie jsou omezené, a tak je důležité dobře si vybrat ty aktivity, kterým se věnovat. Pozornost věnovaná sobě samému je nenahraditelná a pokud jsme zároveň nekomu prospěšní, je náš život mnohem bohatší.

V hektickém období se pro nás prioritou stávají pracovní povinnosti a velmi často zapomínáme na naše koníčky. Ale najít rovnováhu mezi pracovním a osobním životem je velmi důležité. Hektické období s sebou přináší také určitou míru stresu. Vnímejme stres jako přítele a přestaňme s ním bojovat. Stres je jen důsledkem toho, že na tom, co děláme, nám záleží. Jde jen o to, jak se naučíme stres vnímat.

Pokud je pro nás hrozbou, budeme s ním bojovat nebo se v takových situacích skrývat či přímo před nimi utíkat. Ale pokud se na stres budeme dívat jako na přítele (pomyslnou pomocnou ruku), budeme vnímat kolem sebe daleko více příležitostí a pozitivních projevů.

  

Co je pro vás v životě to nejdůležitější, na co byste chtěli mít dostatek energie? Pomocí koučinku zaměříme pozornost právě na to, co je důležité pro vás, ne pro vaše okolí.

 

Zarezervujte si svůj termín ještě dnes ;) Stačí mi napsat na email avven@avven.cz nebo zavolat na tel 607574815. Těším se vas! :)

Cena jednoho sezení (60 minut) je 590 Kč